Müşterilerimiz

Applied Value Group; yatırım, yönetim danışmanlığı ve sosyal sorumluluk alanlarında faaliyet gösteren global bir kuruluştur. Portföyünde yer alan şirketlerin yanı sıra müşterileri için yatırım getirisi ve somut karlılığa odaklanan faaliyetler geliştirmeyi de sürdüren şirketin; New York, Miami, San Francisco, Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Şanghay ve İstanbul'da ofisleri bulunmaktadır. Applied Value Group, hem küresel hem de küçük ve orta ölçekli şirketlere, maliyet ve sermaye verimliliğini artırmayı hedefleyen hizmetler vermeyi sürdürmektedir.  

Ahlatcı Holding, altın, finans, enerji, sağlık, otomotiv ve gayrimenkul sektörlerinde yer alan 43 şirketiyle hizmet vermektedir. Türkiye’nin altın üretimi ve ihracatı konusunda en üst sıralarda yer alan Ahlatcı Holding, 6 farklı sektörde 4.100 çalışanıyla, Çorum'un istihdam kaynağıdır. Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 26 ülkeye ihracat yapan Holding, 1,3 milyar doları aşan bir ihracat hacmine sahiptir. Holding, ana faaliyet alanı olan kuyumculuk ve altın sektörlerinde Türkiye iç pazarının en büyük tedarikçilerinden biridir.

1972 yılında kurulan Bircom, her büyüklükten ve her sektörden firmaya dünyaca ünlü markaların yanı sıra Xpeech, Callipso gibi kendi markalarıyla da yüksek kaliteli iletişim çözümleri sunmakta, Sennheiser, KEF, Bluesound, NAD, Audioengine ve Astell&Kern gibi tümü kendi alanında teknoloji lideri olan şirketlerin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Tüketici elektroniğinin önde gelen markalarının seçkin ürünlerini sunan Bircom;  kulaklık, hoparlör, müzik çalar ve ses sistemleri kategorilerinde özenle seçtiği ürün koleksiyonunu genişletmeyi sürdürmektedir. Bilişim alanında da çalışmalar yürüten Bircom, en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında listede 8 kez yer almaya başarısını göstermiştir.

1983’te küçük bir seramik atölyesi olarak faaliyetlerine başlayan Kar Porselen’in hayata geçirdiği HoReCa markası Bonna, 2014 yılından bu yana otel, restoran ve kafe sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Yerli ve yabancı tasarımcıların imzasını taşıyan ürün koleksiyonlarını kullanıcılara sunan marka, geniş bir ürün gamına sahip. Bonna, bugün 6 kıtada 89 ülkeye ürün ihracatı yaparken, farklı otel restoran ve kafelerde yeme-içme deneyimini mükemmelleştirmek amacıyla, farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarak, kusursuz sofralar yaratıyor. Bonna kullanıcılarına “her defasında en mükemmel sunum” vaat ediyor. Bonna, Kocaeli Çayırova ve Bilecik Pazaryeri bölgelerinde bulunan 2 tesisiyle yıllık toplam 40 milyon parça üzerinde üretim gerçekleştiriyor.

 

İsveç Başkonsolosluğu 

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu, İsveç ve İsveç hükümetini Türkiye’de temsil ederken bir yandan da İsveç’in tanıtımını yapan bir devlet kuruluşudur. Kurum, Türkiye ve İsveç arasındaki işbirliğini geliştirmek, iki ülke arasındaki ortak çıkarlar ve değerleri tanıtmak amacıyla faaliyet göstermektedir. 

Business Sweden 

1990 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Business Sweden, uluslararası pazarlarda faaliyet göstermek ya da mevcut operasyonlarını genişletmek isteyen İsveçli firmalara ve İsveç’e yatırım yapmak isteyen uluslararası firmalara hizmet sunmak üzere yapılanmış bir yarı-devlet kurumudur. 

 

Bahçe tasarım üzerine olan faaliyetleri ile bitki yetiştirmeye özendirmek adına yola çıkan Büyübitki, toprağa dokunmanın değerini anlatmak, büyüyen bir bitkinin mucizevi gelişimini izlemek ve verilen emek ile neticeyi daha iyi görebilmek adına çalışıyor. Premium bitki kutuları ile bitki yetiştirme sürecini çok daha kolay ve zevkli bir şekilde sunmayı hedefleyen markanın en değerli misyonu ise, bu mutluluk alışkanlığına çok daha fazla kişiyi ortak etmek. Bitkilerin büyümesinin büyüsüne kapılarak hem yaşamlara hem de yaşam alanlarına değer katmak için biraraya gelen marka ortakları, BÜYÜ’nün hikayesini sizlerle büyütmeyi hedefliyor.

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 18 havalimanında ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nde uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 350’yi aşan noktada sunuyor. BTA’nın önde gelen markalarından Tadında Anadolu, Anadolu mutfağının kültür mirasını koruyarak, eşsiz lezzetleri geçmişten günümüze sunarken Anadolu’nun binden fazla geleneksel yemek reçetesini de titizlikle bir araya getiriyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 7 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 2.500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

 

1960 yılında ABD’de kurulan Domino’s Pizza, dünyanın lider evlere servis pizza zinciridir. Bugün dünyada 85 ülkede toplam 14 binden fazla restoran işleten Domino’s Pizza, ülkemizdeki faaliyetlerini 21 yıldır sürdürüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 68 ile yayılmış 490 şubesi, Gebze, İzmir, Ankara ve Gaziantep’teki fabrikalarıyla Türkiye pizza endüstrisine öncülük ediyor.

eKonsey Online Medikal Danışma Platformu, dünyanın en ücra köşesinden dahi her hastaya; hastalığının doğru değerlendirilmesi, tanısının doğru konulması ve kişinin durumuna özel en uygun tedavi yaklaşımlarının önerilmesini amaçlamaktadır. Gelişmiş online iletişim araçlarını kullanarak, kişilerin birkaç fikir almak için hastane hastane ya da doktor ofisilerini dolaşmak zorunda kalmadan, hastalıklarıyla ilgili en ileri düzey desteği sağlamayı amaçlayan online bir platformdur. Bu platform, kişinin çalışma hayatındaki akışı bozmadan ulaşım, konaklama gibi vakit ve maddi kayıp yaratan zorunluluklar da ortadan kaldırmaktadır.

 

2013 yılında kurulan EnCazip, ücretsiz, tarafsız bir karşılaştırma ve internetten elektrik tedarikçisi değiştirme servisidir. Tüketicilere doğru bilgiler ve güncel veriler ile elektrik tedarikçilerinin tarifelerini saniyeler içinde karşılaştırarak en cazip elektrik tedarikçisini bulmaları sağlayan EnCazip, kolayca tedarikçi değişikliği işlemlerini gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Çağada Kırım ve Onur Orakçıoğlu tarafından kurulan şirketin ortakları arasında İngiliz işadamı Harry Medina da bulunuyor. 

 

STFA Yatırım Holding grup şirketi olarak 2003 yılında kurulan Enerya, doğal gaz dağıtımı, elektrik ticareti, doğal gaz ticareti ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji A.Ş, Partners Grup ortaklığıyla 10 şehirde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahiptir ve 1.400.000’i aşkın aboneye hizmet sunmaktadır. Yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biridir.

Esor Investments, bir girişim sermayesi yatırım firmasıdır. Uzun yıllar telekom ve yazılım dünyasında tecrübeli Şevki Kuyulu ve Dr. Rainer Zimmerman tarafından 2016 yılında Almanya'da kurulmuştur. Esor'un öncelikli yatırım ilgisi, e-ticaret ve makine öğrenmesi teknolojilerine odaklanan yazılım şirketlerinedir. Esor Investments’ın şu ana kadar yatırım yaptığı şirketler arasında Marketyo, Arute Solutions, Segmentify ve Prisync bulunmaktadır. Şu ana kadar Türkiye’ye 100 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmış/sermaye getirmiştir. Değer katarak kurucuları ile birlikte büyüttüğü Marketyo’yu satarak Türkiye’ye çok daha büyük bir sermayenin gelmesini sağlamıştır. Türk mühendislerine ve Türkiye’ye güvenen Esor Investments’ın amacı Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ederek, Türkiye’den tüm dünyada iş yapan teknoloji şirketleri yaratmak ve daha büyük değerlerin oluşmasına destek olmaktır.

“Gelecekte var olmak üretimle ve teknolojiyle olacak! Araştıran, üreten, geliştiren bir toplum olmalıyız” görüşünü içselleştiren fonbulucu platformları, Anadolu’nun kadim geleneği imeceyi online platformlarda yeniden canlandırarak, Türkiye’de girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemini geliştirmek ve sermayeyi tabana yaymak için 2016 yılında kuruldu. İlk olarak Ödül ve Bağış Temelli kitle fonlama modeliyle fikir, proje ve buluş sahiplerini, girişimlere finansal destek sağlayanlarla bir araya getirerek kısa sürede 40 bin kayıtlı üyeye ulaştı. fonbulucu, kurulduğu günden bugüne kadar 400 milyon TL’yi aşan fonlama talebi alarak girişimci ve yatırımcılara 360 derece fayda sağlayan yenilikçi bir finansman ve yatırımcılık sistemi oluşturdu. Geçen kısa sürede 43 projeye 13 milyon liradan fazla fon sağladı.

GÜSOD; özel güvenlik sektörünün doğru çalışma ilkelerini ve asgari standartlarını oluşturmayı amaç edinmiş özel güvenlik şirketlerinin yöneticileri tarafından 25 Ekim 1994 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Sektörün en eski ve öncü sivil toplum kuruluşudur. GÜSOD, bünyesindeki özel güvenlik şirketlerinde 60 binin üzerinde özel güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir. Özel güvenlik sektöründe gerçekleşen cironun yüzde 25’i GÜSOD üyesi şirketlere aittir.  GÜSOD; 2000 yılından bu yana Avrupa’da 23 ülkenin (bu ülkelerin 17’si AB üyesidir) üye olduğu Avrupa Güvenlik Hizmetleri Konfederasyonu’nun (Confederation of European Security Services (CoESS) asli üyesidir. GÜSOD; Konfederasyon bünyesinde aktif olarak faaliyetlerini sürdürmekte, ülkemizde sektör standartlarının gelişim sürecine katkı sağlamaktadır.

Kitap kokusunu hep sevdik. Yayıncı olduk. Yıllarca Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinde bazen beraber, bazen ayrı ayrı okuduk, seçtik, yayımladık. Sonra bir gün bir araya geldik. Ne yapmak için? Türkiye’ye yepyeni bir yayınevi kazandırmak, şimdiye kadar yapılmamışı yapmak, yapılmışa da hep farklı bir açıdan bakmak için. Dünya çapında işler yapmak için. Severek okuduklarımızı, gün geçtikçe daha artacağına inandığımız okurlarımıza ulaştırmak için. Türkiye’den genç ve taze sesleri sayfalara dökmek, dünyanın çeşitli coğrafyalarından duyulması gereken sesleri hep duyurmak hedefimiz. Gündemi yaratan, günü yakalayan kitapları sunmak… Titiz, özenli, tertemiz bir çalışma anlayışıyla… Metinden görsele, kapaktan tanıtıma kadar aynı özeni hep korumak. hep kitabı ön plana almak. Kurgu ya da kurgu dışı… Edebiyat, sanat ya da yemek… hep hayat… Yetişkin, çocuk ya da genç… Bu alanların tümünde en iyi kitapları hep biz yayımlayalım istiyoruz. O yüzden hep kitap düşünen bir ekip kurduk. Okudukça hep çocuk, hep genç kalan bir ekip bu… İsmimizi de o yüzden hep kitap koyduk. hep kitap bundan sonra yayıncılık sektöründeki herkesin hep hayatında olacak.

Ürünlerini 65’ten fazla ülkeye ihraç eden, Türkiye’nin önde gelen perakende zincirleri için özel markalı ıslak mendil üretimi gerçekleştiren Sapro’nun kendi markası Hops, yepyeni serisiyle hijyen ve temizlikte en etkin korumayı arayanlara benzersiz çözümler sunuyor. Pandemi etkisinin halen hissedildiği normalleşme sürecine özel olarak geliştirilen Hops Plus El ve Yüzey Dezenfektan Mendilleri, virüs, mantar ve bakterilerin % 99,9’unu 1 dakika içinde öldürme özellikleriyle tüketicilerin tedbiri elden bırakmadan, güvenle hayatlarına devam etmelerine olanak tanıyor. Hops Plus ürünlerinin yanı sıra bir diğer yeni ürün olan Hops Antibakteriyel Islak Mendilleri de bakterilerin % 99.9’unu yine 1 dakika içinde öldürme yeteneğiyle dikkat çekiyor.

İstanbul Maslak’ta 2018 yılında hizmet vermeye başlayan Hilton Istanbul Maslak, misafirlerine birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyor. İşlevsel tasarımı, şık detayları ve kusursuz alternatifler sunan etkinlik mekanları ile şehre yepyeni bir soluk kazandıran otelde, 17’si süit, toplam 284 oda yer alıyor. 6 bin 600 metrekare etkinlik alanı, 850 metrekare sütunsuz balo salonu ve üç kata yayılan, her biri en son görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış, toplam bin 200 kişiyi ağırlayabilen 22 toplantı odası bulunan Hilton Istanbul Maslak, dünyanın dört bir yanından renkli bir sanat seçkisi sunan özel sanat galerisi ile de öne çıkıyor. 

160 yılı aşkın tecrübesi, dünya üzerinde 5 kıtaya yayılmış üretim tesisleri ve kaliteli ürünleriyle maya endüstrisinde global referans olan Lesaffre, Türkiye pazarında önemli bir yere sahip. Türk fırıncılık sektörünün ana oyuncularından biri olan Lesaffre Turquie; fırıncılık sektörü için profesyonel maya çeşitleri, ekmek geliştiriciler, ekmek miksleri, mayalı hazır karışımlar ve diğer fırıncılık maddelerinin yanında ev kullanımına yönelik ürünler üretiyor.

2005 yılında İstanbul’da kurulan Medianova, bulut ve streaming çözümleri sunmaktadır. Bağımsız ölçümlere göre “Türkiye’nin en hızlısı” olan CDN platformu ile Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde de ilk üçte yer almaktadır. Kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği altyapısı ile iki de patenti bulunan Medianova, Riot Games, eBay, Turkcell, Coca-Cola, Netmarble ve BNP Paribas gibi müşterileri için günde 7 milyar işlem gerçekleştirmektedir. 

2004 yılında kurulan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumu olan MSA, İngiltere kökenli City & Guilds, İskoç SQA ve Pearson/Ed Excel tarafından onaylı Türkiye’deki tek eğitim kurumu. Turizm ve yiyecek-içecek sektörlerine tam donanımlı profesyoneller sağlamayı amaçlayan MSA, 2020 itibariyle yılda binin üzerinde yeni mezun veriyor. MSA’da profesyonel eğitimlerin yanı sıra her ay mutfakseverlere özel workshop’lar düzenleniyor. MSA kampüsünde profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış profesyonel barista sınıfı, uygulamalı barmenlik ve miksoloji sınıfı, davet taleplerine yanıt verebilecek donanımlı bir catering mutfağı, mutfakseverlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, konularına göre düzenlenerek inşa edilmiş uzmanlık mutfakları, mutfak prodüksiyonlarına özel tasarlanmış stüdyosu, seminer odaları, Türkiye’nin ilk ve tek mutfak oditoryumu, ‘Yeme - İçme Konulu Uzmanlık ve Nadir Eserler Kütüphanesi’ ve yiyecek - içecek tarihi konusunda özel bir koleksiyona sahip müzesi ile MSA Dükkân adlı MSA ürünlerinin satış alanı yer alıyor. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde faaliyet gösteren MSA’nın Restoranı ise, okulun devamı niteliğinde bir eğitim restoranı ve burada çalışan şef adayları, eğitmen şefleri önderliğinde harika lezzetlere imza atıyor. MSA, ayrıca MSA BOX hizmeti ile en sevilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlıyor.

 

İstinye Üniversitesi, "Liv Hospital", "Medical Park" ve "VM Medical Park" olmak üzere üç ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan ve sağlık sektöründe 25 yılı aşan bilgi, birikim ve yatırımları olan MLP CARE Grubu'nun desteğiyle 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kuruldu. Odak noktasında yapay zekâ ve dijitalleşmenin yer aldığı üniversite, güçlü akademik kadrosuyla, eğitim ve araştırma performansıyla ve her alandaki AR-GE çalışmalarıyla çağımızın bilgisinin üretilmesine katkıda bulunuyor. Öğrencilerini bilimin gücüne güvenen, eleştirel düşünebilen, insani ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetiştiren İstinye Üniversitesi, sadece teorik bilgiyi odağına almıyor öğrencilerini bilgilerini pratikte de kullanabilecekleri uygulama alanlarına yönlendiriyor. Bünyesinde üç enstitü, yedi fakülte ve iki meslek yüksekokulu bulunan üniversite; edebiyattan sanata, sağlıktan mühendisliğe kadar birçok farklı alanda yetkin bireyler yetiştiriyor. Üniversite eğitim, araştırma, yenilik ve teknoloji geliştirmede mükemmeliyeti hedefleyerek dünyanın öncü üniversitelerinden biri olmayı amaçlıyor. İstinye Üniversite’nin ana hedeflerinden bir tanesi ise yerel ve evrensel sorunlara çözümler geliştirerek toplumun gelişimine katkıda bulunmak.

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 45 ilde 155’in üzerinde mağazası, üç bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt, geleneksel tatları yurt dışında ki mağazalarına da taşıyor. Bu doğrultuda, Azerbaycan’da bulunan mağazanın yanı sıra, başkent Bakü’de iki mağaza daha açıldı. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.

Kitaplığında yer açmaya hazır mısın? Pika Yayın, yolculuğuna başlıyor! Yepyeni kitaplar, yeni yazarlar, yeni renkler! Seni derinden sarsacak, günlerce aklından çıkmayacak bir aşk kitabı mı arıyorsun? Burada! Malum, arkadaşlar her şeyden önemli, şöyle güzel yazılmış bir dostluk kitabı olsa keşke diyenlerden misin? En sağlam dostluklar Pika’da! Şöyle içini ısıtacak bir aile hikâyesi peşinde misin? Sen sadece okuma köşeni hazırla, gerisi Pika’dan! Yoksa sen kitap deyince aklına gerilim, adrenalin, heyecan gelenlerden misin? Macera peşinde koşup yazarından önce gizemleri çözmek niyetinde misin? Pika’da nice maceralar olacak senin için.

 

Pika’nın birbirinden güzel kitapları arasında aradığın her kitabı bulacaksın. Sevdiğin, kitaplarına bayıldığın yazarlar; seveceğin, kitaplarını sabırsızlıkla bekleyeceğin yeni yazarlar, dünyadan tanınmış ve yeni sesler… Hepsi Pika’da olacak! Sen de bu ailenin bir parçası olmak istemez misin? Kitaplığında yer açarak başla, belki bir gün hikâyeni de anlatırsın bize!

PortalGrup, Strateji ve Teknolojiyi Veri Analitiği ile eşleştirerek kurumsal dijital dönüşüm danışmanlığından,  yazılım ve mobil uygulama geliştirme, e-ticaret yazılım ve yönetimi, Müşteri Deneyim Yönetimi (CX), OmniChannel Pazarlama, pazarlama otomasyon sistemleri, iş hedefi odaklı sosyal medya ile SEO/SEM hizmetleri, performans ve optimizasyon yönetimi, detaylı analizler sonucu oluşturulan kullanıcı deneyimi, arayüz tasarımı (UX/UI) gibi alanlarda uluslararası iş modeliyle faaliyetlerini sürdürüyor.

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor.

1997 yılında kurulan Sapro Temizlik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., entegre bir tesiste faaliyet göstermektedir. Sapro’nun grup şirketleri içerisinde, koli ve ambalaj üretimini Tetra A.Ş., plastik üretimini Multipak A.Ş., ve nonwoven üretimini Lotus Teknik A.Ş. yapmaktadır. Sapro, üretimini en son teknoloji konvert – paketleme makineleri ile, otomasyonlu toplama bölümüyle, GMP kurallarına uygun olarak yapmaktadır. Sapro’da kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakım, endüstriyel kullanım vb. için ıslak mendil üretilmekte ve üretimin %75’i, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 6 kıtaya ihraç edilmektedir. Islak mendil ihracatında açık ara birinci sırada bulunan Sapro’nun üretim tesisleri; havlu, household, cep mendili, tekli mendil ve kutu dolum gruplarından oluşmakta ve 1000’den farklı markaya üretim yapmaktadır. Sapro, 2017 yılı gelirleri ile İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer almıştır. Sapro, Türkiye’nin en büyük 221’inci ihracatçısıdır. Sektöründe Avrupa’nın en büyük şirketlerinen olan Sapro, Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 250 firmasından biridir.

 

Sisal – Şans Ortak Girişim Grubu, bir Demirören Holding iştiraki olan Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla oluşmaktadır. Türkiye Varlık Fonu'nun, Milli Piyango'nun işletme hakkının 10 yıl süreyle özel sektöre devri için düzenlediği ihale sonucunda, 10 yıl süreyle Milli Piyango markası altında şans oyunlarını oynatma hakkını elde etmiştir. Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve kurulacak son teknoloji teknik altyapısı ile; Milli Piyango’yu bir sonraki 10 yıla hazırlamayı hedeflemektedir. Sisal – Şans Ortak Girişim Grubu; Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı ve sektöre getireceği yenilikler ile oyunculara daha eğlenceli, şeffaf bir şans oyunları deneyimi sunma vizyonu ve şans oyunlarından elde edilen gelirlerle toplumsal hayata katkı sunacak sosyal faaliyetler gerçekleştirme hedefiyle faaliyet göstermektedir.

Ses elektroniği konusunda dünyanın önde gelen markalarından olan Sennheiser, özellikle farklı ihtiyaçlara yönelik kablolu ve kablosuz kulaklıklarıyla kendi alanında standartları belirlerken, geliştirdiği teknolojilerle elektronik dünyasına yön vermektedir.

Karakteristik detayları, fark yaratan hizmet anlayışı ve sıra dışı sunumlarıyla rafine damaklara hitap eden Vandal, ambiyans, eğlence ve lezzetin birleştiği bir markadır. Gastronomi uzmanlarınca onaylanan Vandal menüsü, modern dünya mutfaklarından gelen reçetelerin, geleneksel Türk alışkanlıklarıyla harmanlanıp damak ve göz zevkini zirveye taşıyan muazzam sunumlardan oluşmaktadır.

Yıldız şeflerinin elinden çıkan iddialı ve benzersiz lezzetleri, büyüleyici bir ambiyansta sunan Vandal, ilerleyen zamanda seçkin misafirlerini butik hotel konseptiyle ağırlamayı da planlamaktadır.

“follow the pink rabbit” yani “pembe tavşanı takip et” sloganı, Vandal markasının her mekanında göreceğiz ikonik tavşanını işaret eder. Bundan böyle pembe tavşanı takip ederek Vandal’ın tüm etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.

Tapu.com, sadece ‘ekspertiz raporlu’ gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesidir. Şeffaf bir piyasada bilinçli alıcıların vereceği tekliflerle bir gayrimenkulün piyasa değerini bulabileceği düşüncesi üzerine kurulan Tapu.com, 2015 yılında faaliyete geçmiştir ve bugüne kadar 80 ilimizde 3.500’ü aşkın tapu devri tamamlamıştır. Gayrimenkul piyasasındaki fiyatların, tıpkı para piyasalarında olduğu gibi ciddi alıcıların şeffaf ve rekabetçi teklifleriyle belirlenmesi gerektiğine inanan Tapu.com, alıcının daha hızlı ve daha doğru karar almasını sağlamaktadır.

tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana yüz binlerce kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. Yıllık 19 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 48 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından biridir. Yurt içi online satışta sektörün öncülerinden olan tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük otel tedarikçilerinden Expedia ile anlaşma yaparak yurt dışı tatil satışına da başlamıştır.

2001 yılında İstanbul’da kurulan Tempo BPO, müşteri deneyimi ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet veren bir iş süreçleri dış kaynak firmasıdır. İstanbul merkezli olan firma bünyesinde yer alan Müşteri Deneyim Merkezi, Teknoloji Operasyonları Merkezi ve Dijital Dönüşüm Ofisi ile üç ayrı servis kanalında hizmet verir. Müşteri Deneyim Merkezi’nde müşteri hizmetleri, sosyal medya yönetimi, WhatsApp iletişimi, web chat gibi alanlarda son kullanıcıyla doğrudan iletişim kuran şirketlere müşteri iletişimi uzmanlarıyla destek olur. Teknoloji Operasyonları Merkezi ile firmalara birinci seviye IT destek hizmetleri, yazılım testleri, siber güvenlik izleme, veri etiketleme, robotik süreç tasarımı gibi alanlarda hizmetler sunar. Dijital Dönüşüm Ofisi’nin amacı ise ticaretin demokratikleştirilmesine katkı sağlayarak KOBİ’lerin global pazarlara açılmalarına destek olmaktır. Tempo BPO, bu ofiste KOBİ’lere dijital dönüşüm desteği sunarken, KOBİ’lerin yurt dışına açılması için gereken altyapıyı ve süreci hazırlar. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde olmak üzere toplamda yaklaşık 3 bin çalışanı bulunan Tempo BPO’nun hedefi, vermiş olduğu hizmetleri global pazarlara sunmak ve Türkiye’nin Avrupa’nın hizmet merkezi haline gelmesine katkı sağlamaktır.

Mayıs 1989 yılında faaliyete başlamış olan Tetra A.Ş. her geçen gün büyüyerek, 2005 yılında Selimpaşa’da inşa ettirdiği 3500 m2 toplam kullanım alanlı modern binasına taşınmıştır. Tetra ofset baskı ve oluklu ambalaj sistemini bünyesinde barındırarak entegre bir hizmet sunmaktadır. Karton olarak; tekli ve çoklu ürün kutuları, çorap ambalajları, seperatörler, kılıflar, ürüne özel kutular, vb. ambalajlarda hizmet sunmaktadır. Oluklu ambalajlarda ise baskılı ve lamineli koliler, stantlar, displayler, teşhirler üretim çeşitliliğinin başlıcalarıdır. Tetra A.Ş. aylık 2 milyon m2 kapasite ile koli, stant, karton ve oluklu kutu imalatı ile yerli ve yabancı birçok firmaya hizmet vermektedir.

Gerçek güzelliğin kalpten geldiğine inanan The Body Shop’ın hikayesi, “Bir hayali mümkün kılabilmek ve vizyonunuzun gerçekleştiğini görmek için yeni fikirlere aç olmalısınız” sözüyle yola çıkan Anita Roddick'in işletmelerin iyilik yapan bir güç olabileceğine inanmasıyla, 1976'da başladı. Güzelliği, hoş bir yüzden daha öte; iyi hissetmek ve iyilik yapmak anlamlarıyla tanımlayan marka, sevgi ve özenle ürettiği ürünlerinin ham maddelerini dünyanın dört bir yanından topluyor. Zanaatkar çiftçilerin becerileri ile kendi tecrübelerini birleştirerek kullanımı keyifli ürünler tasarlayan The Body Shop, ürünlerini değer katmak mottosu altında pazara sunuyor. Hayvanlar üzerinde test edilmeden, %100 vejetaryen üretim konusunda hassas olan The Body Shop ailesi, her zaman insanları, hayvanları ve dünyayı düşünerek çalışmaya özen gösteriyor.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen oyun geliştirme ekosistemi tiplay studio, küresel anlamda sürdürülebilir bir ekosistem yaratmaya odaklanmıştır. 2019 yılında Denizli'de kurulan tiplay studio; hypercasual, arcade idle ve Snap oyunlarının da içinde olduğu farklı tür ve platformlara uygun oyunlar geliştirmektedir. Kurulduğu günden bu yana altı hit oyunun altına imza atan şirket; Water Shooty, Car Restoration 3D ve Pair Up oyunlarını kendi çatısı altında geliştirmiştir. tiplay studio; Queue Jumping, Joust Run ve Dodge Master oyunlarının Rollic (Zynga) tarafından desteklenen bir ivmelendirici program olan oFON bünyesindeki ekipler tarafından geliştirilmesini de sağlamıştır. Bünyesindeki stüdyoların ve oFON ekiplerinin fikir oluşturma, iterasyon ve kalite kontrol gibi oyun geliştirme süreçlerini uzaktan yönetmelerini sağlamak için Online WorkSpace (OWS) adlı bir teknoloji de geliştiren şirket, 50’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Snap Game Partner programına dahil olan tiplay studio ilk Snap oyununu 2021 yılında geliştirmiştir. tiplay studio, ikisi Denizli'de ve biri İzmir'de olmak üzere toplamda üç ofisiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 28 Aralık 2018 tarihinde imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında Türkiye genelinde, kendisine ait 25 ilde 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği Öğrenim Birimi’yle çocuklara eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Türkiye vasıflı çelik sektörünün en köklü kuruluşları arasında yer alan Yükselen Çelik, 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk ailesi tarafından 1976 yılında kuruldu.  Otomotiv, kalıp, dayanıklı tüketim, makina ve savunma sanayi sektörlerine katma değerli çelik tedarik eden şirket, İstanbul’da bulunan merkez tesisinin yanı sıra İstanbul ile İzmir’deki 3 şubesi ve çelik servis merkeziyle sanayi alanındaki hizmetlerini sürdürüyor. 2019 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem gören ve %30’u halka açık olan Yükselen Çelik (BIST: YKSLN), inovatif çeliklere yönelmiş, kendi marka ve patentlerine sahip bir kuruluş olarak ülkemizde özellikle Takım Çeliği alanında pazar liderliğiyle öne çıkıyor. Ödenmiş sermayesi 125 Milyon TL civarında olan şirket,  yeni jenerasyonun 2005 yılında işin başına geçmesiyle son 16 yılda dolar bazında 19 kat büyüme gösterdi. Demir çelik sektörüne yön veren öncü bir şirket olarak Yükselen Çelik’in önümüzdeki 5 yıllık büyüme hedefi, kapasite artışı sağlayarak yeni ürün ve pazarlara dahil olmak. 

YYachts, Alman yelken yarışçısı Michael Schmidt tarafından 2016 yılında kurulmuştur. Yelkenciliğin keyfini çıkarmanın; hem pratik hem de konforlu tasarımlardan geçtiğine inanan Schmidt, “Konfordan ödün vermeyen, tüm temel denizcilik ihtiyaçlarına cevap veren pratik tasarımlara sahip keyifli tekneler” mottosuyla yola çıkar. Karbon fiberden yapılan lüks yelkenli modelleri üreten YYachts, hafifliğiyle hız ve performans sunarken, geniş iç hacmi ile motoryat konforu yaşatmaktadır. İtalyan tasarımcılar tarafından tasarlanan YYachts’ın iç dizaynı ise, tamamen kişiye özel olarak uyarlanabilmektedir. YYachts’ın Türkiye distribütörlüğünü Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş üstlenmektedir.

İstanbul Maslak’ta 2018 yılında “fun & finest” konsepti ile hizmet vermeye başlayan Zaxi Restaurant, en üst kalite lezzet deneyimini, zarif, eğlenceli ve samimi bir ortamda misafirlerine sunuyor. Baş Aşçı Arif Kemal Doğan tarafından özenle oluşturulan menüsü dünya ve Asya mutfaklarından esintiler taşıyor. Zaxi menüsü, alanında oldukça tanınan bir Sommalier olan Emre Zeytun ve yetenekli mixologistlerin yönetiminde iddialı kokteyl seçenekleriyle tamamlanıyor. Mekan, akşam yemeğinin ardından Zaxi Bar ile hizmet vermeye devam ediyor ve türünün en kaliteli müzikleri eşliğinde, misafirleri için unutulmaz ve keyif dolu anlar yaratıyor.

24 Saatte İş, doğru iş ile doğru adayın en etkin ve hızlı biçimde eşleşmesinin ne kadar önemli olduğundan yola çıkarak 2017 yılında kuruldu. Teknolojinin gücünü arkasına alarak iş arayanların başvurularına 24 saat içinde cevap almalarını garanti eden bir mobil uygulama olan 24 Saatte İş, iş arama sürecini adaylar için pratik ve keyifli bir hale getiriyor, belirsiz süreçleri ortadan kaldırıyor. Adaylar CV oluşturmadan, 1 dakikada doldurabilecekleri profil ile en yakın, en uygun işlere başvurabilirken, işverenler ise çalışan adaylarının başvurularını hemen değerlendirip görüşmelere başlayabiliyor. Kısa sürede 2.5 milyondan fazla aday ve 90.000 şirketi bünyesine katan, 200.000’den fazla adayın iş bulmasını sağlayan 24 Saatte İş, hızla büyümeye devam ediyor.